Як вибрати гарну постільну білизну? Якісна постільна білизна - запорука міцного і здорового сну, енергійності і гарного настрою для активного робочого дня. Вибір постільної білизни дуже важливий, адже м'який і комфортний комплект з красивим дизайном сприяє приємному відпочинку, зміцненню сімейних відносин і довгоочікуваного релаксу. У цій статті наші експерти готові поділитися з Вами 9 найбільш важливими порадами, на які слід спиратися, вибираючи домашній текстиль.
Правильно підібраний розмір - основа основ. Існує 4 типи наборів: Полуторний - 150х210 - 160х220 см, двоспальний - 175х210 - 200х220 см, євро - 200х220-220х240 см і сімейний (має аналогічні розміри з двоспальним, але відрізняється комплектацією). Також важливо відзначити, що розміри наволочок можуть бути як 70х70 см, так і 50х70 см при виборі вподобаного комплекту не буде зайвим звернути увагу на цю деталь, щоб не потрапити в халепу.
Після того, як ви визначилися з розміром постільної білизни, найбільш важливою складовою відбору є матеріал. Не можна однозначно відповісти на питання: "Яка тканина краще для постільної білизни?". Адже значною мірою все залежить від індивідуальних переваг кожного покупця.
Бязь і полікоттон хороші високим ступенем повітропроникності, вони дуже приємні до тіла і є демісезонними, а що стосується зносостійкості і гипоаллергенности - тут немає рівних мікрофібри, поплін славиться елегантним благородним блиском і не потребує прасування, а сатин не линяє і не дає усадки.
Який кращий матеріал постільної білизни - залежить тільки від вашого смаку, а ми ж розглянемо їх основні особливості, які допоможуть визначитися Вам у виборі:
1. Бязь - доступна ціна і довговічність.
Бязь - це приємний бавовняний матеріал, якість якого було підтверджено ще нашими мамами і бабусями. Він комфортний для щоденного сну, підходить як для зими, так і для літа. Тканина не така щільна, як штучні аналоги, але цілком витримує десятки прань, а також не накопичує електрику і легко прасується. Найбільший мінус - це катишки і усадка після прання, але якщо це Вас не лякає, то сміливо купуйте хоча б один бязевий комплект, який подарує Вашому тілу бажане розслаблення і комфорт. Прання постільної білизни повинно відбуватися при температурі до 60 градусів. Можлива як ручне, так і машинне прання.
2. Сатин - благородний блиск і неймовірна м'якість.
Сатин об'єднує в собі як приємний комфорт для тіла, так і підвищену зносостійкість. Тканина підходить для весни-літа, так як більш прохолодна і тонка. З бонусів варто відзначити, перш за все, відмінні здібності до утримування малюнка на своїй поверхні і відсутність усадки навіть після безлічі прань.
3. Поплін - легкий догляд без дратівливого прасування
Поплін - ніжна і м'яка тканина, яка містить в собі як натуральні, так і штучні нитки. Особливе плетіння робить її однією з найміцніших тканин і нагороджує матеріал бажаним блиском. Комплекти з попліну виглядають ефектно і дорого, вони добре пропускають повітря і не втрачають своєї форми.
4. Мікрофібра - охолоджуючий ефект і швидке висихання
Якщо у Вас немає часу на тривалий догляд і прасування постілі, то мікрофібра - безсумнівно, відмінний варіант. Адже вона моментально сохне, не мнеться і не вимагає ручного прання. Поверхня цього матеріалу м'яка і шовковиста, до того ж він володіє гіпоалергенними властивостями, не дає можливості розселятися мікроорганізмам і пилу.
Якщо ви хочете купити постільну білизну надовго, а не радіти нею лише протягом декількох місяців, то Вам також необхідно звернути увагу на її щільність. Чим більше ниток на квадратний сантиметр - тим білизна є більш якісною і міцною. Комплект з низьким показником щільності (20-40 на кВ. см) не прослужить вам більше 5-10 прань, а практично відразу втратить "магазинний" вигляд. Варто віддавати перевагу білизні із середнім (50-80) або високим (85-280) показником щільності. Додатковим бонусом стане наявність сертифікатів європейської якості, зазначених на упаковці.
Порада № 4
Якісний виріб повинен мати подвійні білизняні шви, які приховують тканину всередину. Якщо виріб не відрізняється якісно обробленими краями - відразу відсівайте даний варіант. Адже це говорить про несумлінність виробника і низьку якість текстилю, який "полізе" після першого ж прання. Крім того, нитки повинні бути міцними і підібраними в тон матеріалу, не дряпати шкіру.
Не завжди дорога постільна білизна здивує Вас гарною якістю і довгим терміном служби. При підборі звертайте увагу на її запах. Виражений хімічний "аромат" говорить про дешеві барвники, які вимиються після перших прань. Обов'язково перевіряйте внутрішню сторону виробу - його нерівномірне забарвлення означає низьку якість, яке може викликати не тільки естетичний дискомфорт, але і алергічні реакції.
Віддавайте перевагу комплектам перевірених українських марок. В Україні найбільш популярними і затребуваними є виробники Tag Tekstil, ТМ Руно і KrisPol. Вони виробляють набори постільної білизни в різних розмірах і матеріалах, які відрізняються продуманими колірними поєднаннями, стійкими до вицвітання малюнками і якісними матеріалами. В інтернет-магазині Апельсин ви можете придбати постільну білизну даних виробників за найнижчими цінами. Відгуки наших покупців говорять про те, що їх продукція відповідає очікуванням клієнтів і заслуговує високих оцінок.
Колористика - наука про сприйняття колірних тонів і їхніх поєднань людським індивідуумом. Експертами було доведено, що певні колірні групи викликають у більшості людей роздратування або депресивні стани, інші ж - спокій, радість, умиротворення. Спираючись на елементарні знання з колористики, ви зможете підібрати не тільки ту білизну, на якій приємно спати, але і комплекти, що викликають певні почуття: пристрасть, романтичність, розслаблення, заспокоєння, в залежності від тих завдань, які їм необхідно виконати. Так, кращою постільною білизною після важких і вимотуючих робочих буднів є текстиль ніжно-блакитного, м'якого рожевого, пастельного жовтого, освіжаючого салатового або класичного білого кольору. Геометричний орнамент сприяє зосередженню і "розкладанню думок по поличках", а ось квітковий візерунок - налаштовує на романтику і ніжність. Якщо ви бажаєте якомога частіше активно проводити час з коханою людиною, то варто звернути увагу на такі кольори, як: чорний, червоний, помаранчевий, глибокий синій і фіолетовий.
Навіть якщо ви є дуже охайною людиною і приймаєте душ не менше 2 разів на день, то все одно з часом на білизні накопичуються різні грибки, мікроби і бактерії. Найчастіше варто міняти наволочки на подушках, в іншому ж випадку ви можете отримати алергічні реакції в слідстві розмноження бактерій прямо на обличчі. Простирадла слід прати 1-2 рази на тиждень, підковдри - досить раз в 2 тижні. Необхідно також не забувати про гігієну подушок і матраца. Здавайте їх в хімчистку хоча б раз на півроку.
Роздрібні магазини хороші тим, що ви можете на власні очі побачити постільну білизну, оцінити його зовнішній вигляд і якість. Інтернет-магазини не можуть цим похвалитися, однак, вибір у них істотно більший і різноманітний, а ціни нижче в 2-3 рази, так як їм не потрібно постійно оплачувати орендну плату та інші витрати. Переплачувати за постільну білизну чи ні - вирішувати тільки Вам. До речі, в інтернет-магазині Апельсин можна купити якісний текстиль від кращих українських виробників за найнижчою і доступною ціною. Вас чекає широкий вибір понад 4000 одиниць товару з найрізноманітнішими дизайнами і швидкою доставкою по всіх містах України.