Історія появи першого гаманця сягає корінням в глибоку давнину. Протягом усього свого існування людство використовувало аналоги грошей - раковини, камені, цінні шкури тварин, золото та інші метали. Для того, щоб всі ці цінності не потрібно було носити в руках, а кишені в той час ще не придумали, перші гроші зберігали в різних місцях - халявах чобіт, під капелюхами. Коли з'явилися перші монети, дами частенько зберігали їх прямо на собі, нанизуючи на шию як намиста або ховаючи під численні шари одягу - в пишних спідницях або жабо.
Перші гаманці представляли собою сумку або мішечок, який постійно носили з собою. Саме поняття "гаманець" або" kibisis " на давньогрецькій мові, з'явилося в першому столітті нашої ери. Але пройшло ще багато століть, перш ніж, цей аксесуар придбав звичні нам форми і практичну ергономічність. Перша згадка гаманця як невеликого плоского предмета для зберігання купюр виникло тільки в 1834 році.
Гаманець в Стародавній Русі був синонімом сумки і являв собою тканинний або шкіряний мішок, який стягувався шнурком для запобігання випадання цінних монет. Купюр в ті далекі часи не було і в помині, тому така форма була дуже зручною і доречною. Багаті люди воліли підкреслювати свій статус гаманцем з шовку, оксамиту, парчі, який прикрашався дорогоцінними каменями, золотою вишивкою та іншими елементами багатства.
Перші гаманці на Русі були винайдені на початку XI століття і представляли собою тканинну мошну, яка щільно стягувалася шнурком. Часто крім монет в так званих гаманцях зберігали складні ваги з гирьками, які дозволяли господареві зважувати цінні метали і камені. Свою назву "калита" вони отримали від тюркського" kalpak " - кишеня або шкіряний мішок. Більш великий гаманець на Русі називався мошной. Мошни могли дозволити носити собі тільки багатії. Саме звідти відбулися вирази: труснути мошною - витратитися, набити мошну, туга мошна.
Істотних змін у зовнішньому вигляді гаманці зазнали на початку XVI-середині XVII століття. Відбувся цей поділ через особливості носіння гаманців чоловіками і жінками. Дівчата могли носити аксесуар під верхньою спідницею, де знаходився спеціальний для цього розріз. Так як дівчата хотіли завжди мати при собі цінні речі і прикраси - кільця, намиста, дорогоцінні камені, таємні листи коханим, гребені для волосся і безліч інших речей, то їх гаманець був більш витягнутої форми і мав розміри, відповідні нинішнім клатчам. Чоловіки використовували аксесуари тільки для зберігання монет, тому їх розміри були більш ніж удвічі меншими. Зберігали такий гаманець в кишенях штанів або камзолі.
Найбільшу різноманітність форм і видів гаманців подарувало XX століття: з'явилися практичні невеликі портмоне як чоловічі, так і жіночі, кард-кейси, візитниці, тревел-кейси, клатчі з найрізноманітніших матеріалів. Більш дорогі моделі бізнес-класу стали виготовлятися з натуральної шкіри, доступні - з тканини, шкірозамінника. З'явилися навіть екзотичні і не зовсім практичні гаманці з дерева. Сьогодні, коли купюри і монети поступово відходять у минуле, гаманці не втрачають свого найважливішого значення, але стають все більш компактними і ергономічними, доповнюються цікавими принтами та іншими індивідуальними штрихами. Багато моделей поміщаються в будь-яку кишеню, включаючи нагрудну. Гаманці продовжують бути візитною карткою статусності як дівчат, так і чоловіків. В інтернет-магазині Апельсин ви зможете купити ефектні моделі чоловічих і жіночих гаманців за ціною від виробника. Ми швидко доставляємо товари в Київ, Дніпро, Харків, Одесу, Запоріжжя та інші міста України.